Historie projektu

Historie pilotního projektu

  • Pilotní projekt s názvem Naučme naše děti bruslit byl spuštěn v měsíci lednu roku 2014. Pan Miroslav Glos na něm však pracoval ve spolupráci s městem Opava a ostatními iniciátory již od podzimu roku 2013. Pro tento projekt dalo město Opava k dispozici zdarma ledovou plochu zimního stadionu. Pan Glos zařídil všechny potřebné organizační záležitosti, a tak mohl být projekt, který učil bruslit více než 500 dětí týdně, spuštěn. Nabídka tohoto vstřícného kroku platila pro všechny rodiny žáků zatím 12 mateřských škol v Opavě. Stačilo pouze přihlásit své dítě a vše ostatní bylo zajištěno.
  • Projekt se setkal s velkým úspěchem a můžeme všichni potvrdit, že vidět upřímnou radost dětí z mateřských škol byla vždy injekce s energií, která nás povzbuzovala do další práce s nimi. Děti účastnící se projektu se pohybují ve věku od 3 do 7 let. Pro některé z nich je to vůbec první zkušenost na bruslích a dle vyjádření některých rodičů v podstatě i jediná možnost, jak mohou svým dětem tento zážitek umožnit. Děti se učí bruslit formou zábavy a her ve spojení s dováděním a užíváním si pohybu na ledové ploše. Moc je to baví a tuto zábavnou formu výuky si užívají.
  • Navíc jsou prostory zimního stadionu jedním z míst, kde můžeme dětem zaručit stálé klimatické podmínky, které dětem svědčí a které jsou prospěšné také pro jejich organizmus, a nemusíme tak upravovat program dle venkovního počasí.