Radek Faksa s Jakubem Štěpánkem si zatrénovali se čtvrťáky

stepanek faksa opava

Na ledě přešlapuje Radek Faksa. Kličkuje, hraje si s pukem, sem tam vystřelí. V brance na kotouče pozorně číhá Jakub Štěpánek. Ne, tohle není kemp reprezentace. Opavský klub jen zpestřil dětem letní přípravu společným tréninkem s hokejovými hvězdami.

Opavští čtvrťáci pod vedením Marka Harazima si v pátek dopoledne zatrénovali ve společnosti těchto dvou borců. „Je vidět, že zde máme výborného šéftrenéra Rosťu Haase, když za ním jezdí trénovat kluci jako je Kuba Štěpánek a další. Byl tady na ledě taky Radek Faksa, který hraje v NHL. Pro mladé kluky jsou tito hráči dobrými vzory. Vidí, že to mohou někam dotáhnout,“ řekl jeden z jednatelů opavského klubu Milan Kolář.

Léto bylo na zimáku v Opavě perné – opravovalo a rekonstruuje se spousta místností a zařízení. Krůček po krůčku se stadion mění v příjemnější místo. „Kluci se tady snaží změnit pár věcí. Opravují posilovnu, VIP prostory a takovéto věci. Mají to těžké, protože začínají od nuly. Změny se budou dít postupně, takže to ještě nějaký rok určitě vezme,“ je si jist Radek Faksa.

„Nyní chodím na tréninky s Frýdkem-Místkem a vidím, jak se tam za posledních několik let změnilo zázemí. Mají malou útulnu halu, což by Opavě taky hodně sedělo,“ myslí si borec, který s hokejem začínal právě ve slezské metropoli.

Páteční trénink s mladými opavskými nadějemi si užil. „Pro kluky je to motivace. Vidí, že pokud se budou snažit a makat, mohou to někam dotáhnout i z takových podmínek. Pamatuji si, že když jsem byl mladý a byl s námi na tréninku „jen“ hráč z áčka, které tehdy hrálo první ligu, byla to pro mě velká motivace a vzor. Povzbudilo mě to,“ přiznává útočník Dallasu.

A jak to viděl Jakub Štěpánek, který uplynulou sezonu dochytal ve švýcarském Bernu, s nímž získal titul? „Děti jsou nadšené z každého impulsu. Doufám, že i když jsem pracoval hlavně na své polovině ledu a ony na druhé, třeba se chtěly ukázat víc než normálně,“ usmívá se třicetiletý gólman.

Kdo ví, třeba někdo z opavských čtvrťáků hokejovou cestu svých vzorů napodobí.

Napsat komentář